Kosiniak rozpoczyna drugi sezon w Niemczech.
14:40:19 18.04.2012
Już w najbliższy weekend Patryk Kosiniak rozpocznie swój drugi sezon w niemieckiej edycji motocyklowego pucharu markowego Yamaha R6 – Dunlop Cup. Zawodnik zespołu Artman Racing liczy na udaną inaugurację i wysoką lokatę w niedzielnym wyścigu na torze Lausitzring.Ubiegłoroczny debiut w niemieckiej serii, 22-letni Tarnowianin zakończył na wysokim, 16 miejscu w klasyfikacji generalnej w stawce blisko 40 zawodników z całej Europy, a wyścig na Lausitzringu był jednym z wielu, w których finiszował w pierwszej dziesiątce.

Po niedawnych, udanych testach na torze leżącym zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy, „Kosa” jest pewny siebie i zdeterminowany, aby w niedzielę wrócić do kraju z cennymi punktami i zbliżyć się do swojego najlepszego wyniku sprzed roku – dziewiątego miejsca, jakie wywalczył na Hockenheim.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Motocyklowych Mistrzostw Niemiec, w skład których wchodzi puchar Yamaha R6 – Dunlop Cup www.idm.de . Pod tym adresem dostępny będzie także live timing, czyli wyniki i pozycje zawodników na torze, zarówno podczas treningów i kwalifikacji, jak i niedzielnego wyścigu, który rozpocznie się o godzinie 11.15.

Patryk Kosiniak: "Przez całą zimę ostro przygotowywałem się fizycznie do nadchodzącego sezonu i jestem przekonany, że mocno wpłynie to na dobre tempo w ostatnich okrążeniach wyścigu. W miniony weekend testowałem nowy motocykl w Lausitz i jestem bardzo zadowolony z ustawień. Tor Lausitzring jest bardzo nierówny, dlatego istotne są odpowiednie ustawienia zawieszenia. Już nie mogę się doczekać pierwszego starcia! Jestem pewny siebie i liczę na wysoką lokatę oraz mam nadzieję, że polscy kibice będą mnie mocno dopingowali! "