Kosiniak szósty na ulicznym torze Schleiz.
09:53:09 06.08.2013
Tarnowski motocyklista Patryk Kosiniak na szóstym miejscu ukończył wyścig niemieckiego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup na ulicznym torze Schleiz, uważanym za jeden z najtrudniejszych w kalendarzu.

24-letni Kosiniak, jedyny Polak w stawce pucharu Yamahy, udał się do Niemiec zaledwie tydzień po wywalczeniu rewelacyjnego, podwójnego podium w rundzie międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria w Poznaniu. 
 
Zawodnik zespołu Artman Racing rozpoczął weekend na bardzo trudnym, ulicznym torze Scheiz od uzyskania świetnego, trzeciego miejsca w drugim treningu wolnym, a następnie sięgnął po wysokie, czwarte pole startowe go wyścigu podczas kwalifikacji. Sam wyścig Kosiniak ukończył na szóstej pozycji, zaledwie jedenaście sekund za plecami zwycięzcy, umacniając się jednocześnie na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 55 punktów. 
 
Na trzy wyścigi przed końcem sezonu tarnowianin traci tylko 17 oczek do podium w klasyfikacji łącznej i nie może już doczekać się szóstej rundy z ośmiu rund, która odbędzie się za miesiąc, po wakacyjnej przerwie, na znanym z mistrzostw świata MotoGP torze Sachsenring. 
 
Więcej o Patryku Kosiniaku na jego oficjalnej stronie www.patrykkosiniak.com oraz na oficjalnej stronie pucharu www.yamaha-cup.de . 

Patryk Kosiniak

„To był dla mnie najtrudniejszy weekend w tym sezonie. Miałem ogromne problemy w puchnącymi przedramionami. Pomimo tego, że w kwalifikacjach udało się sięgnąć po 4 pole startowe, to już podczas wyścigu nie byłem w stanie utrzymać tempa czołówki, ponieważ moje ręce odmawiały posłuszeństwa już po kilku okrążeniach. W najbliższym czasie mam zamiar skontaktować się z lekarzem, który pomoże mi wyeliminować ten problem przed kolejną rundą na Sachsenringu. ”